Wybierz akwen
Region
Data startu
Długość rejsu
Wiek jednostki
od 0 do10 lat
Długość jednostki
od 2 do 10 ft
od 2 do 10 m
Liczba koi
od 2 do 10
Liczba kabin
od 2 do 10
Liczba toalet
od 2 do 10
Typ jednostki
Dowolny
Model jednostki
Cena w EUR

Wyspy Zielonego Przylądka - czarter jachtów, przewodnik, opisy, trasy, zdjęcia

Czartery jachtów Wyspy Zielonego Przylądka Wyspy Zielonego Przylądka Fantastyczne warunki do uprawiania sportów wodnych, wspaniała kuchnia i elektryzująca muzyka to zalety Wysp Zielonego Przylądka. Dodajmy do tego cudowny klimat i egzotyczne krajobrazy i już mamy wakacyjny raj.

Tutaj sprawdzisz oferty czarteru jachtu w kraju: Wyspy Zielonego Przylądka »

Podstawowe informacie o Wyspach Zielonego Przylądka

Republika Wysp Zielonego Przylądka, to grupa przepięknych i mało znanych wysp pochodzenia wulkanicznego, leżących na Atlantyku około 600 km na zachód od wybrzeży Senegalu. Archipelag składa się z dziesięciu zamieszkałych wysp i ośmiu skalistych wysepek. Każda z nich jest inna i każda warta odwiedzenia! Każda z nich jest inna i każda jest warta poznania.

Ze względu na bliskość kontynentu afrykańskiego i okres kolonizacji porugalskiej, na Cabo Verde wymieszały się wpływy europejskie i afrykańskie, tworząc charakterystyczny i specyficzny mix kulturowy. Większość mieszkańców (ok. 80 procent) stanowią piękni i gościnni Kreole, afrykańsko-portugalscy potomkowie byłych kolonizatorów.

Wbrew nazwie wyspy te wcale nie cieszą oka bujną zielenią. Ze względu na wulkaniczne pochodzenie archipelagu są raczej czarne lub popielate. Archipelag powstał w wyniku erupcji wulkanicznej, przez co każda z wysp jest zupełnie inna, ma własną i specyficzną atmosferę. Różnorodność jest ogromna - od piaszczystych plaż z lazurową czystą wodą, przez suche krainy albo urodzajną glebę z plantacjami kawy, herbaty, trzciny cukrowej czy też na pasmach górskich kończąc. Stolicą małego państewka jest Praia - miasto na wyspie Santiago (Sao Tiago).

Sezon żeglarski na Wyspach Zielonego Przylądka

Sezon na Wyspach Zielonego Przylądka trwa od listopada do marca. Początek grudnia to idealny okres na żeglugę wokół archipelagu. Temperatury nie są wówczas najwyższe, ale woda nagrzana przez upalne lato jest ciepła. W czasie gdy w Europie rozpoczyna się zima, na Cabo Verde temperatura dochodzi do 30°C.  Turystyka masowa nie jest tu jeszcze bardzo mocno rozwinięta, dlatego wyspy nazywane są ostatnim rajem na ziemi.  

Doskonale przygotowana flota jachtów i katamaranów uatrakcyjni czas spędzony pod żaglami. Naszą główną bazą jest Mindelo na Sao Vincente.



Porty / Mariny / kotwicowiska na Wyspach Zielonego Przylądka

São Vincente - najładniejszym miastem archipelagu i kulturalną stolicą Cape Verde jest Mindelo. Odnajdziemy tu ładny bulwar, kolorową portugalsko-brytyjską architekturę kolonialną (m.in. wybudowane w XIX wieku Palácio do Porto czy Ratusz Miejski), piękne maleńkie kamienice wciśnięte pomiędzy wyniosłe góry, kilkukilometrową plażę między Baia das Gatas i Calhau, błękit oceanu oraz piękny widok ze szczytu Monte Verde. Mindelo to również miastem poetów i artystów.

Sao Antao - najpiękniejsza wyspa z majestatycznymi górami i głęboką doliną Vale do Paul. Majestatyczne widoki na szczyty gór przykryte płaszczem chmur, piękne, zielone stoki, gaje bananowe i kokosowe oraz mnóstwo olbrzymich agaw to krajobraz, który zapiera dech w piersiach. Na północy wyspy, wysoko w górach znajduje się maleńka wioska Fontainhas słynąca z najlepszego grogu.

Fogo - na tej wyspie znajduje się wulkan Fogo (2800 m n.p.m.), który jest najwyższym punktem archipelagu i zarazem główną atrakcją.

Santiago - największa i najbardziej zaludniona wyspa Wysp Zielonego Przylądka. Głównym miastem i ośrodkiem administracyjnym archipelagu jest Praia. Średniowieczna twierdza Św. Filipa w mieście Cidade Velha przypomina o ponurej historii wyspy, która była centrum handlu niewolnikami z całej Afryki. Warto zobaczyć również Rynek Sucupira, plaże (najładniejsza na północy Tarafal z palmami kokosowymi) i ogród botaniczny Sao Jorge de Orgaos.

Boavista - dzięki najpiękniejszym plażom całego archipelagu, wyspa ma spokojny senny charakter. Ośmio kilometrowa plaża Santa Monica, fotogeniczny widok na wrak hiszpańskiego statku z plaży Cabo Santa Maria to tylko jedne z atrakcji. Sal Rei to główne miasto z pozostałościami portugalskiej średniowiecznej twierdzy księcia z Braganzy.

Sal - ósma co do wielkości i turystycznie najbardziej rozwinięta może poszczycić się nieskończenie długimi plażami, krystalicznie czystą wodą. Esparagos jest głównym miasteczkiem wyspy i może poszczycić się kilkoma zachowanymi zabytkami z czasów kolonialnych. Tutejsza kawiarnia Bom Dia znana jest z serwowania pysznej kawy.



Ciekawostki o Wyspach Zielonego Przylądka i porady żeglarskie

  • Na Wyspy Zielonego Przylądka dostaniemy się samolotem z Lizbony, Paryża, Frankfurtu, Monachium, Amsterdamu. Najkorzystniejsze cenowo są Lizbona i Amsterdam.
     
  • Sezon na Wyspach Zielonego Przylądka trwa od listopada do marca. Początek grudnia to idealny okres na żeglugę wokół archipelagu. Temperatury nie są wówczas najwyższe, ale woda nagrzana przez upalne lato jest ciepła. Ze względu na swoje położenie (równikowy obszar Oceanu Atlantyckiego) są one idealnym miejscem do wypoczynku z gwarancją stałej pogody i ciepłym morzem. Temperatura powietrza oscyluje wokół 28°C (w nocy około 22°C), zaś wody wynosi około 24°C.
  • Od obywateli RP wymagane są wizy. Obywatele polscy wizy mogą uzyskać w Ambasadzie Republiki Zielonego Przylądka w Berlinie: Stavanger Strasse 16, 10439 Berlin, tel.: + 49 30 2045 0955, faks: + 49 30 2045 0966, e-mail: info@embassy-capeverde.de, strona internetowa: www.embassy-capeverde.de Ponadto wizę wjazdową można otrzymać na niektórych lotniskach międzynarodowych na miejscu.

  • Wyspy Zawietrzne (Ilhas de Barlavento) to: Sao Antao, Sao Vicente, Sana Luzia (niezamieszkana), Sao Nicolau, Sal, Boa Vista. Wyspy Nawietrzne (Ilhas de Sotavento) to: Maio, Santiago, Fogo i Brava.
     
  • Oficjalnym językiem kraju jest portugalski, ale miejscowi mówią również wyspiarską mieszanką kilku zachodnich i afrykańskich języków - tzw. język kreolski. 
     
  • Najbardziej znanymi produktami Cape Verde są sól (wydobywana z tzw. salin - basenów do pozyskiwania soli drogą odparowywania wody morskiej) i grog, czyli tutejsza odmiana bardzo mocnego rumu.
     
  • Z powodu występowania silnych prądów podwodnych, podczas kąpieli w oceanie należy zachować szczególną ostrożność. Do najbardziej niebezpiecznych kąpielisk należą plaże na wyspach Sal i Sao Nicolau.
     
  • Kultura Wysp powstała ze zmieszania głównie kultury portugalskiej z elementami afrykańskimi. Do najciekawszych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych można zaliczyć:
    > obchody karnawałowe oraz niespotykane nigdzie indziej lokalne obrzędy związane z ceremonią chrztu i zaślubin na wyspie Sao Nicolau.
    > Cape Verdean na wyspie Sao Antao - karnawał porównywalny do karnawału w Rio de Janeiro.
     

Wyspy Zielonego Przylądka - polecane trasy żeglarskie

Sao Vincente / Sao Vincente - 10 dni
1: Sao Vincente (Mindelo)
2: Sao Nicolau
3: Brava
4: Fogo
5: Santiago
6: Sao Nicolau
7: Sao Vincente
Sao Vincente / Sao Vincente - 14 dni

1: Sao Vincente (Mindelo)
2: Mindelo - Sao Antao 30Mm
3: Sao Antao - Brava 130Mm
4: Brava - Fogo 20Mm
5: Fogo
6: Fogo - Santiago Tarrafal 45Mm
7: Santiago Tarrafal - Praia 40Mm
8: Santiago - Maio 20Mm
9: Maio - Boa Vista 75Mm
10: Boa Vista - Sal 30Mm
11: Sal - Sao Nicolao 85Mm
12: Sao Nicolao - Santa Luzia 45Mm
13: Santa Luzia - Sao Antao 25Mm
14: Sao Antao - Sao Vincente 12Mm


 

Najnowsze porady żeglarskie Charter Navigatora

Ekologiczne żeglowanie - jak minimalizować ślad ekologiczny podczas czarteru jachtu?

Czy ekologiczne żeglowanie jest możliwe? Co możesz zrobić, by twój następny rejs był jak najbardziej przyjazny dla natury? Jak się okazuje, wcale nie jest to takie skomplikowane – a spędzając wakacje pod żaglami, możesz z łatwością zadbać o dobro przyrody. Jak tego dokonać?...

Jak się przygotować do rejsu? Co zabrać na jacht?

Zastanawiasz się, co zabrać na rejs morski? Jakie rzeczy będą ci niezbędne na i pod pokładem? Do czego je spakować – i dlaczego „opakowanie” jest takie ważne? Tyle pytań, tak mało odpowiedzi... I dlatego świetnie, że czytasz ten tekst! Znajdziesz w nim praktyczne porady i...

Awaria jachtu podczas czarteru – co robić?

Jak się zachować, jeśli przydarzy ci się awaria jachtu podczas czarteru? Kogo należy powiadomić o tym fakcie, o czym pamiętać, a przede wszystkim – co zrobić, by zminimalizować finansowe konsekwencje tego przykrego zdarzenia? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na wszystkie te pytania,...

Jedzenie na jachcie - co jeść podczas rejsu?

Głodny żeglarz to kiepski żeglarz – i dlatego właśnie kuk jest dla załogi równie ważny jak kapitan (ale nie mówcie mu o tym). A zatem - jak powinna być zorganizowana kuchnia na jachcie? Jakie jedzenie warto zabrać w rejs, by się nie zepsuło, a przy tym było smaczne, zdrowe i...

Zwrot jachtu po czarterze - procedura zdania jachtu „check-out

Nawet najwytrwalszy wilk morski musi kiedyś zejść na ląd i wrócić do domu – a to zwykle oznacza konieczność zwrotu jachtu armatorowi oraz zmierzenie się z procedurą „check-out”. Co zrobić, by przebiegła ona bezboleśnie, a co najważniejsze — bezkosztowo? Na jakie elementy...

Raty za czarter – jak je rozłożyć?

Zwyczajem jest, że płatności za czarter jachtu podzielone są na raty. Nie jest jednak powiedziane, jaki ma być ich rozkład: 50 na 50? 30 na 70? A co, jeśli ktoś nalega, by od razu zapłacić mu całość, oferując w zamian atrakcyjne upusty? Która z opcji jest najlepsza dla...

NASZE MARKI